HealthySchools


Програма 15
У Сарненській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів продовжується Програма 15, що має яскраво виражену профілактичну спрямованість. Її мета: знизити ризик потрапляння у небезпечні для здоров'я і життя ситуації. Тематика вживання алкоголю є надзвичайно актуальною з погляду впливу на фізичне та психічне здоров'я людини. Мета зустрічі «Наркотики: як уникнути» є надання інформації про вплив психотропних речовин на здоров'я та поведінку, а також мотивування учасників до усвідомленої відмови від експериментів з ними.
За словами, Ігоря Ніколайчука, тата восьмикласника, такі зустрічі є необхідними для усвідомлення важливості і значущості кожного дня. Адже, життя таке коротке. «Ці знання допомагають мені обговорити з дочками теми, на які раніше я не наважувався»,-  додає Василь, тато трьох дівчаток, що відвідують заняття паралельно у групі.
Учасники Програми 15 підтримують активності HealthySchools та на перекус споживають «вітамінні бомбочки» - яблука та мандарини, а ще кожного заняття мають активні руханки.


 Наймолодші школярі беруть участь у фруктово-

вітамінному калейдоскопі…

Саме у такий коловорот різноманітних заходів потрапили учні початкової школи, де відбувся насичений фруктовий тиждень.
У понеділок, 5 листопада, смакували яблуками. Говорили про їх харчову цінність, значення для людини, а першокласники, навіть, смішарики в яблуках шукали.
Не менш цікавим був день мандарина. Вже з'явилася фотозона, виготовлена вчителями та учнями, вітамінні запаси організму поповнювали, вивчивши походження та склад такого відомого фрукта.
У середу всі з нетерпінням чекали на день груші, малювали малюнки, вигадували інсценівки, і… знову смакували.
День винограду -  це веселі змагання, цікаві бесіди, створення виноградної феї, фотосесії і…частування.
До дня банана фантазія розігралася у всіх, і школярів і наставників. Вони навіть перемовини влаштували за допомогою бананів. А першокласники зіграли вітамінний оркестр, виготовили закладки до посібників, щоб пам'ятати про вітамінні фрукти.

Healthy lifestyle


Уроки англійської мови перетворилися на дослідницькі проекти з теми здорового збалансованого харчування. Яскраві завдання, які виконували учні нагадували їм про здоров'я.   Учні 2-х класів створили постери здорової та корисної їжі. Під час уроку обговорювали як продукти впливають на стан нашого організму, здоров'я. Активізували ЛО з теми "Food" та ознайомились з новими. 


                     


Здоровий сніданок – це круто!

         Команда  дієтологів 3-А класу за здорове харчування! 13 листопада готували корисний сніданок - вівсяна каша з медом, фруктами та горішками. Гуртом і батька добре бити!


Чи маєте ви восени вітамінний город?

А четвертокласники Сарненської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 висіяли на підвіконні крес-салат, рукулу, посадили цибулю. Сподіваємося, що відповідальність та завзятість школярів у догляді за рослинами, дасть нам змогу на Новий рік смакувати зелені салати.Ну і не тільки про харчування необхідно думати….

Наші п'ятикласники на шкільному подвір'ї висадили туї. Рослини будуть прикрашати територію, нагадувати про HealthySchools та сприятимуть гарному настрою. А час проведений на свіжому повітрі й у роботі сприятиме фізичному здоров'ю.


А ви знаєте, що таке здорове харчування?

У Сарненській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №4 пройшов захід присвячений темі здорового харчування. 
Направду, багато хто із нас або не знає, як харчуватися правильно, або має хибне уявлення про користь чи шкоду продуктів.  Експериментуючи зі здоров'ям ми часто обираємо дієти, які, замість збалансування нашого раціону, обмежують організм у насиченні поживними елементами.
Відтак, замість оздоровлення чи схуднення ми отримуємо абсолютно протилежний результат: погіршення самопочуття чи збільшення ваги.  Насправді здорове харчування не означає повне виключення з меню десертів, перехід лише на біле м'ясо чи цілодобове споживання виключно овочів та фруктів. 
Саме про те, як знайти золоту середину між корисним і смачним, говорила з учнями 11 класів  сімейний лікар Катерина Прозапас.
Рафіновані продукти, фастфуд, снеки з високим вмістом трансжирів, недостатнє споживання фруктів, овочів, цільнозернових злаків, молочних і кисломолочних продуктів є наслідком зростання гастропаталогій у підлітків. Сіль та цукор – це приховані вбивці. Наприклад, 100 мл «Кока-коли» містять 10 чайних ложок цукру», – каже Катерина Прозапас. Також  зазначила, що до здорового харчування дітей слід привчати у родині. Батьки повинні розуміти, що вони відповідальні за харчові звички своєї дитини. Саме у родині формується модель поведінки: чи потрібно мити руки перед їжею, які продукти можна споживати, а які – ні. Батьки повинні показувати дітям гарний приклад. Якщо батьки із цигаркою у руках розповідатимуть дитині, що палити погано, то у підсвідомості дитини вже буде записаний образ курця. Те ж саме і з харчуванням. Якщо дозволяти їсти вдома продукти з підсолоджувачами, з ароматизаторами, дитина, маючи ще несформовану свідомість, обиратиме саме таку їжу. І через це здорова їжа у шкільних їдальнях здаватиметься несмачною.
Катерина Прозапас розповіла про те, що таке здорове харчування, як правильно його організувати та навіть поділилася секретами смачних але дієтичних солодощів. Зустріч пройшла цікаво та закінчилась спільною фотосесією.НАШ ЧЕМПІОН!!!

«Чемпіонами стають не в тренажерних залах.
Чемпіона народжує те, що у людини всередині —
бажання, мрії, цілі"
Учні Сарненської загальноосвітній школи І-ІІІ ст. №4 нещодавно мали цікаву зустріч із відомим спортсменом-земляком. До них у гості завітав багаторазовий призер і чемпіон Рівненської, Київської та Хмельницької областей із бойового самбо й змішаних єдиноборств, фіналіст чемпіонату України змішаних єдиноборств ушу-саньда, панкратіону, бразильського джиу-джитсу, Кубка світу змішаних єдиноборств нещодавно завоював пояс інтернаціонального чемпіона ММА, за версією WAKO-PRO  (Всесвітня асоціація організацій кікбоксингу (професійна).
Під час  зустрічі Антон поділився зі школярами секретами вдалих виступів на спортивних аренах, розповів  їм про свою кар’єру і дав поради, як досягати успіху в складному, але такому цікавому світі спорту вищих досягнень. 
Під час знайомства гість коротко розповів про себе та свій улюблений вид спорту. Також, всі діти мали можливість поставити свої питання іменитому земляку. Під час такої бесіди учні дізналися більше про його шкільні роки, закордонні подорожі та, навіть, про невдалі виступи на змаганнях. Але, за його словами, саме це стало найкращою мотивацією до продовження тренувань і ще більшої роботи над собою. Тому, навіть, тимчасові невдачі можуть сприяти майбутньому успіху.
Окрім бесіди відбулася й традиційна розминка, під час котрої
Антон розповів дітям про різні групи м’язів, які працюють під час вправ. Також, він дав поради як краще розпочинати тренування, аби не перенавантажити організм і отримувати якомога більше задоволення від спорту.